ÖVRIGT / Mattor / Matta 5762235
nr 576 2235
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
"THE PHANTOM", design Ulrica Hydman-Vallien 1990, 10 st ex, detta är första provet på mattan, de följande är signerade 1/10. Handtuftad. Mått 190x137
Kondition: Slitage och fläckar
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 6 april 2009
5/4 23:11:52
600 kr
6/4 15:23:06
Ulrica Hydman-Vallien
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien